alice-springs

Alice Springs

je jednou z nejtalentovanějších muzikantek v Čechách. V roce 1988 nastoupila na konzervatoř, inklinovala ale více k vlastní tvorbě než ke klasické hudbě. Studia zakončila v roce 1994. Poté se Alice vydala na roční studijní pobyt do USA. Věnovala se klavíru na Univerzitě UCLA. Tam začala psát české texty. České publikum si tuto skladatelku, pianistku a zpěvačku oblíbilo po vydání jejího debutového autorského alba Just, které Alici přineslo mnoho ocenění, např. českou Grammy za objev roku, nominaci na zpěvačku a album roku, cenu radia Evropa 2 za nejhranější českou skladbu (Jízda), nejúspěšnější koncert klubu Rock Café Praha, objev roku časopisu Rock&Pop. Následovaly další úspěšné singly a posléze i šest alb – Just (1995, Polygram), 22 (1996, Polygram), Dej mi pusu(1998, Universal), Barvy (1999, Universal), Road Movie (Best of…) (2001, Universal), Život vychází teď (2003, Sony Music), Piano album (2008, Sony Music). Každé z nich je jedinečné a každé přineslo Alici úspěch. Jejím mottem je: “Nechci dělat showbuisness, chci dělat muziku.”

Alice Springs Blues band:
Hraje bluesový repertoár od r. 2008. (autorské kompozície )
V roce 2009 si Alice Springs Blues band vybral B.B. King jako svojí předkapelu v pražské Tesla aréně. Pravidelně vystupujú v Praze v jazzových klubech (Jazz republic, Reduta, Jazz Dock, Hard Rock café Prague)
 
 
 
Hudobníci:
Alice Springs
Yarda Helešic ( kytarista, producent, skladatel)  se podílel na mnoha albech českých interpretů a skupin (Support Lesbiens, Niceland, 100°, Ohm Square, Kabát, James Cole a mnoho dalších) Je držitelem ocenění Zlatý anděl.
Jirka Stivín jr. (bicí) je motor celé kapely. Je to talentovaný a osobitý bubeník. Od raného mládí hrál v kapele svého otce, se kterým hraje dodnes. Působí současně v mnoha kapelách různých žánrů. V současné době studuje bicí nástroje na jazzovém oddělení pražské AMU.
Lukáš Martinek (kytara) patří k české kytarové špičce. Je to vyhledávaný solista pro svůj charakteristický zvuk a precizní techniku.