7th year of International Double Bass competition of C. D. von Dittersdorf 2017

27th September 2017

8th year of BASS FEST+2017 – workshops and concerts

28 – 30 September 


 

BASS FEST+2017 je 8.ročníkom medzinárodných interpretačných workshopov, seminárov spojených s prezentačnými aktivitami, predovšetkým koncertami zameranými na výchovu a popularizáciu umenia. Nadväzuje už na sedem úspešných ročníkov, na ktorých sa zúčastnilo viac ako 330 účastníkov a spolu viac ako 120 lektorov z 21 krajín Európy.

Cieľom je poukázať na potrebu vzájomnej interakcie s inými nástrojmi, podporu vzájomného muzicírovania, dôležitosť využitia nástrojov v sólovej, komornej a orchestrálnej hre, ako i jazzovej hry a improvizácie. Cieľom a zámerom organizátorov je obohacovať tím lektorov a zároveň zaistiť jej kvalitatívnu úroveň, prinášať flexibilitu a kreatívnosť do nových ročníkov.

V rámci workshopov sa účastníci majú možnosť zúčastniť lekcií u popredných pedagógov z vysokých škôl zo Slovenska (Akadémia Umení), Čiech JAMU Brno), Rakúska (University Mozarteum in Salzburg), Nórska (The Norwegian Academy of Music and Barratt Due’s Institute of Music), Švajčiarska (Hochschule der Künste in Berne, international Menuhin Music Academy in Gstaad), Poľska ( Akademia Muzyczna – Wrocław), Nemecka (Musikhochschule Leipzig, University of Music in Lübeck).

V rámci workshopov sa uskutoční rad koncertov, na ktorých sa už tradične predstaví rad zaujímavých interpretov. Predovšetkým sú to lektori kurzov, poprední interpreti členovia súborov a orchestrov po celej európe. Interpreti: kontrabasisti Dan Styffe /SWE – The Oslo Philharmonic, Christine Hoock/ AT – Mozarteum Salzburg, Thierry Barbé /FR – Parížska opera,barokový husľový virtuóz Gunar Letzbor /AT – Ars Antiqua Austria, violončelista Petr Skalka /CZ –  Cafe Zimmerman, Slovenskí poprední umelci ako Milan Paľa, Milan Radič, Peter Guľas, Ján Krigovský,Matej Arendárik, Ladislav Fancovicz,  Ján Prievozník, Robert Šebesta ale i jazzman Štefan „Pišta“ Bartuš so synom Alanom Bartušom a mladým jazzovým huslistom Patrikom Žigmundom. Na koncertoch Vám usporiadatelia Slovak Double Bass Club predstavia dva nové tituly: jednu publikáciu nôt venovanú deťom „12malých kusov pre kontrabas a klavír od S. Prokofijeva“ s nahratým CD nosičom (Ján Prievozník – kontrabas a Matej Arendárik – klavír) a súbor Collegium Wartberg Vám predstaví svoj nový opus CD „Hummell in Wartberg“ 

  

 

 

 


LECTORS 2017


 

 


Supported using public funding by Slovak Arts Council