Bass Band, Roman Patkoló a Filip Jaro – 3 koncerty “pocta kontrabasu” na festivale Hudba Trnave

posted in: Aktuality, Bass Band, Koncerty | 0

Srdečne Vás pozývame hneď na tri koncerty v rámci 12. ročníka festivalu “Hudba Trnave”. Tento ročník sa jeho organizátori rozhodli venovať “pocte kontrabasu”.

 

17. októbra o 18:00 v novom krídle Kopplovej vily, Zelený kríček 3 – Galéria Jána Koniarka v Trnave

sa uskutoční koncert nášho popredného kontrabasistu a člena orchestra SND a nášho kolegu Filipa Jara. Predstaví sa spolu s Moyzesovým kvartetom na prvom koncerte festivalu “Hudba Trnave”.  Na koncerte zaznejú skladby od Miloslava Gajdoša, J. K. Vaňhala, Alexandra Moyzesa a W. A. Mozarta.

Filip Jaro – umelecký životopis

 

18. októbra o 17:00 Slovenské národné múzeum, hudobné múzeum, Fresková sieň Kaštieľ v Dolnej krupej

sa uskutoční v poradí druhý koncert ďalšieho významného Slovenského kontrabasistu “svetového formátu” Romana Patkoló. Na koncerte odznejú diela od autorov Astora Piazzollu, Grigorasa Dinica, Ennia Moriccone, Romana Patkoló, Johna Williamsa, Giovanniho Bottesiniho. Jeho partnermi na pódiu budú Ján Slávik – violončelo, organizátor festivalu a člen Moyzesovho kvarteta a Ladislav Fančovič – klavír, popredný Slovenský interpret a člen mnohých hudobných zoskupení.

Roman Patkoló – umelecký životopis

 

19. októbra o 18:00 v Synagóge – centrum súčastného umenia, Halenárska 2, Galéria Jána Koniarka v Trnave

sa uskutoční tretí koncert festivalu “Hudba Trnave”, na ktorom sa predstaví Slovenské kontrabasové kvarteto             BASS BAND v zložení Ján Krigovský, Ján Prievozník, Metod Podolský a Ján Borza.  Hosťom bude Švajčiarska mezosopranistka Stephanie Szanto. Na koncerte odznejú diela venované Bass Bandu od Slovenských autorov ako napr. Stano Palúch, Marcel Comendant, Jaro Jaš, Ján Borza, ale i originálne diela ako i transkripcie pre toto zoskupenie od Giovaniho Bottesiniho a W. A. Mozarta.

BASS BAND

Ján Krigovský

Ján Prievozník

Metod Podolský

Ján Borza

 

Srdečne Vás na všetky koncerty pozývame!

 

Hudba Trnave “pocta kontrabasu” – plagát 

 

info o koncertoch:

http://www.gjk.sk/sk/aktivity/archiv-aktivit/2014/hudba-trnave/

http://www.kamdomesta.sk/trnava/kulturne-institucie/ine/akcie-v-okoli-trnavy/hudba-trnave