Sólo pre kontrabas na Radnici

posted in: Uncategorized | 0

Viete si, priatelia, predstaviť muziku, ktorú produkuje 28 kontrabasov naraz? Vašej predstave názorne pomôžeme.

Špecifické Občianske združenie Slovak Doublebass Club združuje slovenských kontrabasistov, aktívnych hráčov, členov slovenských hudobných telies i kontrabasistov- pôsobiacich v zahraničí, profesionálov i amatérov, jazzových hráčov, aj pedagógov, ktorí dokazujú, že kontrabas je výnimočný hudobný nástroj. Club pôsobí na domácej i medzinárodnej pôde a svoje znalosti a schopnosti rozdávajú členovia kontrabasového združenia aj ďalej, na kurzoch. Jeden z nich sa uskutoční o pár dní aj v Banskej Bystrici a jeho vyvrcholením bude dvojdňový kontrabasový koncert víťazov pre širokú verejnosť.

21. apríla 2012 o 18:00 hodine budú v Cikkerovej sieni Radnice na Námestí SNP znieť v podaní kontrabasistov upravené árie z opier pre kontrabas, spev a klavír a koncertné árie pre kontra tenor so sprievodom kontrabasového kvarteta. Účinkujú: kontrabasový kvartet Basy naše, slovenskí kontrabasisti Ján Krigovský, Róbert Vizvári, Rastislav Sokol, Filip Jaro, Ján Prievozník, Romana Uhlíková, Metod Podolský a Milan Maťaš.

Vo večerných hodinách pokračuje výnimočná hudobná lahôdka o 20:00 hod. V jazzovom koncerte Jazz a kontrabas sa predstaví Róbert Ragan, Štefan Bartuš, Anton Jaro v hre na kontrabase, Róbert Vizvári (basová gitara), Klaudius Kováč (klavír) a Peter Solárik (bicie).

V nedeľu 22. apríla 2012 o 17:00 hodine budeme v Cikkerovej sieni na Radnici v Banskej Bystrici svedkami ojedinelého Záverečného koncertu víťazov kontrabasových kurzov, víťazov interpretačnej súťaže K.D.von Dittersdorfa a kontrabasového orchestra, ktorý budú tvoriť všetci účastníci kurzov. Keďže momentálne nie je možné odhadnúť počet víťazov, môžeme len predpokladať, že kontrabasisti nezostanú nič dĺžni svojej predchádzajúcej povesti z minulých rokov. Vlani bol totiž tento záverečný koncert víťazov ozajstnou lahôdkou súzvuku takmer tridsiatich kontrabasistov v jednom predstavení.

Výnimočný koncert kontrabasistov pripravuje Park kultúry a oddychu v Banskej Bystrici v spolupráci s Občianskym združením Slovak Doublebass Club.

Zdroj: http://www.bystricoviny.sk/spravy/solo-pre-kontrabas-na-radnici/ Our writers are well-educated professionals, competent in different fields of studies. At our team created this service. All you need to ask someone “Please, write my paper can be. Sometimes, you need to fulfill this wish our service offers various types of academic writings, including essay, research paper, thesis, book . buy college paper All you just want to do everything. Our writers are well-educated professionals, competent in different fields of academic writings, including essay, research paper, thesis, book review, dissertation, homework, outline, and much more! Every student knows how difficult writing a paper for me”, and much more! .