Harmonogram/ Schedule

 

 

 

 

 

International Double Bass Competition of Carl Ditters von Dittersdorf

2018 / 8th year

&

BASS FEST+2018 

9th year of workshops & concerts

 


 

Harmonogram/ Schedule 

 

International Double Bass Competition of Carl Ditters von Dittersdorf 2018

 

 


2. October/ Útorok/ Tuesday 


od/ from 14:00 príchod, registrácia, ubytovanie, korepetície/ arrival, registration, accommodation, corepetition


3. October/ Streda/ Wednesday


7:30korepetície/ corepetition

8:30slávnostné otvorenie/ opening ceremonial

8. ročník medzinárodnej kontrabasovej sútaže K. D. von Dittersdorfa 2018 

/ 8th year of International Double bass  competition of K.D. v. Dittersdorf 2018

 

9:00 – 11:00 – 1. kategória/ 1st category

break

11:00 – 11.30 – 1. kolo/ 1st round – II. A kategória /2nd. A category 

11:30 – 12.00 – 1. kolo/ 1st round – II. B kategória /2nd. B category 

break

12:30 – 13:00 – 1. kolo/ 1st round – III. kategória/3. category 

obedná pauza/ lunch break   

15:00 –  2. kolo/ 2nd round  II. A kategória/2nd. A category

15:30 –  2. kolo/ 2nd round  II. B kategória/2nd. B category

Coffe break

16:30 –  2. kolo/ 2nd round III. kategória/ 2. round 3rd. category

časová korekcia vyhradená! / all time changes reserved!


Concert hall of J. Cikker „RADNICA“ nám. SNP Nr. 1.
19:00 vyhodnotenie súťaže a koncert víťazov 2018 
/ evaluation of competition and concert of winners   

20:00 “OTEC” Babjak + BassBand – Ján Krigovský, Ján Prievozník, Metod Podolský, Jakub Stračina, – double basses, Martin Babjak – basbaritone

21:00 “NÁREKY” Mojše Band,  Michal Paľko- cimbal, František Kubiš – akordeon, Jakub Stračina – kontrabas

 

Harmonogram/ Schedule

 

BASS FEST+2018/ workshops & concerts


4. October/ Štvrtok/ Thursday/


9:00 – registrácia/ registration

9:00 -12:30 výuka/ tutorial   

12:30 -14:00 obed/ lunch

14-15 prednáška, seminár/ lecture

15-18 výuka/ tutorial


4. October/ Štvrtok / Thursday CONCERTS

Štátna vedecká knižnica, Lazovná 9

19:00 “REQUIEM” krst nového CD Collegium Wartberg

19:30 BASSO PROFUNDO – Artem Chirkov /RUS -double bass, Dan Styffe /NOR – double bass, Bogdan Koval /RUS- piano

20:30 CECHOSLOVAK JAZZ – Klaudio Kováč /SK- piano, Jirka Stivín /CZ – bicie, Alice Springs /CZ – voice

 

 


5. October / Piatok/ Friday


9:00 -12:30 výuka/ tutorial   

12:30 -14:00 obed/ lunch

14-15 prednáška, seminár/ lecture

15-17 výuka/ tutorial


5. October /Friday CONCERTS

Štátna vedecká knižnica, Lazovná 9

18:00 – “Gajdoš plays Gajdoš”, krst nového CD, Miloslav Gajdoš /CZ- kontrabas, Radoslav Šašina /SK- kontrabas, Xénia Jarová /SK- piano, Dana Šašinová /SK -piano

19:00 – “Koncert laureátov medzinárodnej kontrabasovej súťaže K. D. von Dittersdorfa 2017” Zuzana Duličková /CZ, Ondřej Sejkora /CZ, Jeno Puporka /HU,

20:00 – “Barokové skvosty európy”, Jörg-Andreas Bötticher /DE- čembalo, Balász Máté /HU – violončelo, Miloš Valent /SK – husle, Anais Souca /CH – husle, Eva Posvanecz /HU -viola, Ján Krigovský – g violone, Ján Prievoznik – Vienese violone. 


6.October/ Sobota/ Saturday


9:00 -12:30 výuka/ tutorial   

12:30 -14:00 obed/ lunch

14-15 prednáška, seminár/ lecture:  

 

15-17 výuka/ tutorial /

 


 

Concert hall of J. Cikker „RADNICA“ nám. SNP Nr. 1.

18:00 – “DUO AMORE” Milan Radič /SK – viola, Ján Krigovský /SK- kontrabas, Matej Arendárik /SK – piano

19:00 “JURAJ GRIGLÁK” /SK – basová gitara

20:30 – “MARIO STEFANO PIETRODARCHI /CH bandoneon + COLLEGIUM WARTBERG”  

 


 

právo na zmeny vyhradené/ all changes reserved…..