Festival Musica Perennis Iuventutis 2012

Vznikol v meste Senec z podnetu Jána Krigovského. Organizátormi festivalu sa stali občianske združenie Slovak Doublebass Club a mesto Senec.

Festival má v názve MUSICA PERENNIS IUVENTUTIS, čo v preklade znamená:  večná hudba mladých

V tomto duchu sa nesie poslanie celého festivalu. Dostávajú v ňom priestor mladí ľudia, ktorým nie je ľahostajné umenie a hudba, ktorí sa chcú zviditeľniť na koncertných pódiách a zároveň chcú prispieť na dobročinné ciele. Umelci, pôsobiaci v profesionálnych telesách po celom svete a druhej strane mladý ľudia, ktorí možno nie sú profesionáli ale svojou aktivitou a záujmom v “amatérskych” telesách  dokážu nadchnúť poslucháča.

 

Jedným z hlavných cieľov festivalu je i pomoc slabším. Preto každý výťažok z koncertu a jeho dobrovoľného vstupného, putuje na charitatívny a dobročinný účel. Za krátku históriu festivalu sa podarilo vyzbierať a takýmto spôsobom podporiť projekt Afrika/Nairobi, ktorého garantom je Združenie Dobrota sv. Alžbety.v Sudáne, ale i na Slovensku napr. zariadeniu “matky v núdzi” v Dolnej Krupej.

Festival mal tieto podujatia:

Uvodný koncert festivalu:

29. január kostol sv. Mikuláša Senec

odkazy:

Kostol svätého Mikuláša sa v poslednú januárovú nedeľu zmenil na koncertnú sálu. Senec zažil niečo výnimočné…

31. 01. 2012 06:00 | Šestnásť kontrabasistov hrať naraz, to len tak hocikde neuvidíte! Diváci koncertu Festival Musica Perennis Iuventutis 2012 v Senci tú možnosť mali.

SENČAN – mestské noviny

Úvodný koncert festivalu – video

Tretí koncert:   4. marec 2012  “Violone” praotec kontrabasu na cestách po Európe v 16. a 17.storočí

odkaz:

Violone, praotec kontrabasu na cestách po Európe v 16. a 17. storočí

http://www.youtube.com/watch?v=Ipyt46a7R4g&feature=share